1974 yılında Av. Ahmet Tanuğur tarafından İstanbul'da kurulmuş olan Tanuğur Avukatlık Bürosu, 35 yılı aşkın bir süredir yerli ve yabancı müvekkillerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Büromuz kurulduğu günden itibaren müvekkilleri ile uzun yıllara dayanan ilişkiler içerisinde olmayı öncelikli amaç edinmiştir.

Tanuğur Avukatlık Bürosu, ortaya çıkabilecek muhtemel sorunları edindiği prensipler, hukuk dünyasına hakim olan kurallar ve kabul edilen standartlar dahilinde hukukun genel prensiplerine uygun yöntemler ile en çabuk, en pratik ve en uygun şekilde çözümlemeyi amaçlamaktadır.

Tanuğur Avukatlık Bürosu hızla değişen mevzuat değişikliklerini ve gelişen ticari hayat dengelerini aynı hız ve ciddiyet ile takip etmekte ve meydana gelen değişme ve gelişmelerden müvekkillerini daimi bir şekilde bilgilendirerek kesintisiz, pratik ve hızlı bir hizmet sunmayı kendisine amaç edinmektedir. Bu doğrultuda müvekkillerine hukukun her alanında ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklarda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlamaktadır.

Uluslararası standartlarda sunduğu yaratıcı ve yüksek kaliteli hukuk hizmet ile Tanuğur Avukatlık Bürosu Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından biri olmuştur. Geniş müvekkil portföyü çerçevesinde birçok alanda faaliyet gösteren Tanuğur Avukatlık Bürosu İstanbul’un ve ülkemizin önde gelen birçok yerli gerçek ve tüzel kişilerine, Türkiye'de yatırım yapan birçok yerli ve yabancı sermayeli şirkete ve uluslararası kuruluşa Türkiye’de ve uluslararası alanda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Tanuğur Avukatlık Bürosu, her biri alanlarında deneyimli ve uzman kadrosu ile hukuki hizmet sağlamaktadır. Büromuzdaki avukatlar teorik bilgilerini uygulamada edindikleri deneyimleri ile birleştirerek hakim oldukları en az bir yabancı dil çerçevesinde özellikle uluslararası işlemlere taraf olan yerli ve yabancı müvekkillerine uluslararası standartlara uygun en üst seviyede hizmet vermektedir. Bünyesinde barındırdığı avukatların yanı sıra ulusal ve uluslararası platformda gerek Türkiye’nin diğer illerindeki irtibat büroları ile gerekse de Avrupa ve Amerika’da faaliyet gösteren saygın hukuk büroları ile ve konularında uzman kişi ve kurumlarla da işbirliği içerisinde çalışmaktadır.